Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Fengšui pataria, kaip statyti biuro stalus

darbo stalaiReikėtų biuro stalus sustatyti tokia tvarka, kad sėdintieji prie jų nebūtų atsisukę veidu vienas į kitą, net jeigu šių darbuotojų stalai stovi skirtingose patalpos kraštuose. Anot fengšui, tai gali sukelti tarpusavio konfrontaciją. Yra ir „slaptų ginklų“, galinčių kai ką pasiekti įmonėje. Pvz., jei trokštate, kad įmonės vadovas būtų jūsų užnugaris ir palaikymas, o jo stalas stovi toje pačioje patalpoje, pasistenkite prie savo darbo stalo atsisėsti taip, kad vadovas sėdėtų būtent jums už nugaros. Padėtis „už nugaros“ reiškia šefo paramą, veidu į jį – konfrontaciją. Spintas, komodas ir kitus didelius baldus patariama statyti prie sienos.

Itin svarbus reikalavimas statant biuro stalus: prie jų sėdintys darbuotojai turėtų matyti duris, tačiau nereikėtų sėdėti tiesiai prieš jas, kur aktyvi energijos tėkmė. Sėdėjimo darbo vietoje būsena, kai nuolat už darbuotojo nugaros yra langas, gali turėti įtakos jo savijautai darbe (gali net kilti sunkumų realizuojant planus, idėjas). Geriausia rinktis tokią vietą, kurioje sėdint už nugaros būtų siena (tai gali lemti įtakingų asmenų paramą), o priekyje būtų langas. Žinoma, galbūt ne kiekviename Molėtų biure įmanoma darbuotojui susirasti pačią palankiausią darbo vietą, tačiau yra būdų, kaip sušvelninti tą kenksmingą energiją. Pvz., ant stalo priešais langą pastatyti kokį didelį daiktą, vazoną su augalu, knygų ar dokumentų lentyną. Tai apsaugos tuo atveju, jei sėdite prie didelio lango.

Prieš darbo stalą nereikėtų kabinti paveikslų ar nuotraukų, kuriose vaizduojamos kalnuotos vietovės ar aukšti pastatai – tai gali pritraukti kliūtis ir sunkumus profesinėje srityje. Tačiau fengšui filosofija ten pataria kabinti paveikslus su vandeniu, atviromis erdvėmis. Menas, simbolizuojantis neturtą, vargšus arba bet kas, primenantis laikus, kai jums stigo pinigų, tikrai neturėtų čia kabėti.

Darbo vieta turi būti idealiai sutvarkyta. Niekada nepalikite išmėtytų dokumentų, segtuvų, aplankalų, nes kitaip dažniausiai jausitės pavargę ir prislėgti.

Jei į jūsų darbovietės Molėtuose langą nuo priešais esančio pastato stogo nukreiptos neigiamos energijos „strėlės“, pridenkite langą žaliuzėmis arba ant palangės padėkite kokį nors augalą.

Blogai darbo vietoje sėdėti prieš duris, jei jos atsidaro į kitą patalpą. Tokiu atveju į jus plūsta didžiuliai išorinės energijos srautai, galintys pakenkti sveikatai.

Straipsnį parašė: www.paliuciobaldai.lt

(Visited 91 times, 1 visits today)