Atšilus orams dažnas ima aktyviau darbuotis lauke ir praleidžia daugiau laiko gryname ore. Savo ruožtu vagys šiltąjį sezoną turi daugiau progų atvirai apžiūrėti ir įvertinti gyventojų turtą, naujus pirkinius. Pastaruoju metu vis dažniau nusikaltėlių grobiu tampa brangios lauko kepsninės. Vasarą gyventojai dėl vagysčių taip pat netenka lauko baldų, žoliapjovių, grandininių pjūklų, kitos sodo technikos ir net vejos laistymo įrangos, rodo vienos Lietuvoje veikiančios bendrovės duomenys.
Dėl vagysčių vasarą, kai iš kiemų ir namų terasų dingsta vertingi daiktai, kasmet patiriama bendra nuostolių suma vertinama dešimtimis tūkstančių. Pavyzdžiui, praėjusią vasarą ji viršijo 60 tūkst. eurų. Vien dėl įrankių vagysčių pernai gegužės–rugsėjo mėnesiais bendrovės klientai patyrė apie 23 tūkst. eurų nuostolių. Nuostolių suma dėl pavogtų žoliapjovių, grandininių pjūklų, sodo technikos per tą patį laikotarpį sudarė bemaž 25 tūkst. eurų, o dėl pavogtų kepsninių ir lauko baldų – per 13 tūkst. eurų.
Grilio sezono metu vagys atrado populiarų grobį
„Pomėgis lauke kepti mėsą ir grilio nuotraukos socialiniuose tinkluose atkreipia vagių dėmesį. Taigi lauko kepsninės ir jų aksesuarai tampa nusikaltėlių susidomėjimo objektu“, – sako „Lietuvos draudimo“ „Lietuvos draudimo“ Gyventojų turto draudimo vadovas Andrius Gimbickas.
Anot draudimo eksperto, vagis masina augantis keraminių lauko kepsninių populiarumas. Kad pavogtų sunkų, bet brangų daiktą, nusikaltėliai apsirūpina atitinkamu transportu, taip pat patyko, kada gyventojai ilgesniam laikui išvyksta iš namų.
A. Gimbickas atkreipia dėmesį, kad didėja ir vidutinė tokių vagysčių žala. Pernai vasarą vidutinė kepsninių vagysčių žala siekė apie 700 eurų, palyginti su ankstesniais metais ji išaugo 12 proc.
Pasak eksperto, kepsninių vagystės iš kiemų ir privačių namų teritorijų – besivystanti tendencija, nes anksčiau panašaus pobūdžio nusikaltimų pasitaikydavo vos vienas kitas.
Pasigviešia net paprasčiausius įrankius: pataria, ką daryti
„Nusitaikę į svetimą turtą, pavyzdžiui, žolės pjovimo traktoriuką, nusikaltėliai gali įsilaužti į garažą ar sandėliuką. Tada jie dar pasigviešia viską, kas jiems atrodo vertinga – net paprasčiausius įrankius, tokius kaip grąžtai ar šlifuokliai“, – pastebi A. Gimbickas.
„Lietuvos draudimo“ duomenimis, tiek stambūs, tiek smulkūs įrankiai vasarą yra vienas labiausiai vagis viliojančių daiktų, kuriuos jie taikosi nugvelbti tiesiog eidami pro šalį. Įrankių žalos siekia nuo 300 iki beveik 4 tūkst. eurų.
Šeimininkės.info
„Po dienos darbų sodo įrangą ir įrankius visada geriausia sunešti į pastato vidų, net jei ir planuojate tuos pačius darbus tęsti kitą dieną. Verta įsitaisyti stovus, prie kurių būtų galima prirakinti kepsnines išvažiuojant iš namų ilgesniam laikui“, – pataria draudimo ekspertas.
Jis primena, kad ieškodami grobio vagys aktyviai išnaudoja socialinius tinklus, į kuriuos gyventojai mėgsta kelti savo laisvalaikio nuotraukas, jose skelbdami apie grilio sezono pradžią ir naują kepsninę, taip pat atostogų planus iš tolimesnes išvykas. Pasak A. Gimbicko, toks neapdairumas gali padidinti riziką netekti turto.
Rolanda Lipnevičiūtė
AB „Lietuvos draudimas“ Komunikacijos vadybininkė