Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Namų kondicionavimas ir šildymas – naudinga ir aktuali informacija kiekvienam

Atėjęs šiltasis vasaros sezonas ir pakilęs termometro stulpelis dažną iš mūsų priverčia susimąstyti apie vėsesnį ir gaivesnį orą. Tam, kad norai išsipildytų nebūtina keliauti į vėsesnius kraštus – užtenka įsigyti oro kondicionierių. Tačiau, renkantis kondicionavimo sistemas nereikia pamiršti, kad kondicionierių pagalba galima ne tik atsivėsinti, tačiau ir pasišildyti šaltesniu metų laiku.

Oro kondicionierius, jo neturintiems žmonėms, dažnai asocijuojasi su prietaisu, kuris įjungiamas tik karštomis vasaros dienomis. Taip, viena pagrindinių kondicionieriaus funkcijų  yra vėsinimas, tačiau šiuolaikiniai gamintojai siūlo daugiafunkcinius oro kondicionierius, kurie gali ne tik vėsinti, bet ir šildyti patalpas. Šiuolaikiniai buitiniai kondicionieriai puikiai tinka patalpų apšildymui. Tai ypač aktualu prieš prasidedant šildymo sezonui, kuomet oro temperatūra lauke atvėsta ir namuose pasidaro vėsu ir ne itin malonu. Taigi, šildantysis oro kondicionierius gali būti puiki papildoma šildymo priemonė.

Kaip ir kokį oro kondicionierių rinktis

Dizainas. Šiomis dienomis dizainas ir išvaizda lemia tikrai labai daug. Pirkdami bet kokį buitinį prietaisą dažnai galvojame apie estetiką, jo pritaikymą prie bendro namų ar darbo interjero. Taigi ir buitinių kondicionierių naudotojai didelį dėmesį teikia kondicionieriaus vizualikai. Modernaus ir išskirtinio dizaino oro kondicionieriai kainuoja brangiau, tačiau jų išvaizda skiriasi forma, spalvomis ir tekstūromis.

Kondicionierių tipai. Oro kondicionieriai skirstomi į keletą tipų. Pagrindiniai yra sieniniai, kasetiniai, ortakio tipo ir mobilūs oro kondicionieriai. Dažniausiai perkami ir naudojami yra sieniniai oro kondicionieriai, nes jie išsiskiria ekonomiškumu, funkcionalumu ir mažesnėmis sąnaudomis. Labai dažnai oro kondicionieriaus tipą lemia montavimo vietos parinkimas. Neretai oro kondicionieriaus pasirinkimą lemia patalpos planavimas, apstatymas, apdailos elementai, žmonių buvimo vieta, langų padėtis bei kiti veiksniai. Pasitaiko,  kad kartais  ir tinkamai nustačius kondicionieriaus galią gali nepavykti pasiekti norimo rezultato, nes netolygiai paskirstytas šaltas oras sukels diskomfortą.

Gamintojai. Didelę įtaką produkto ar gaminio kokybei turi gamintojas. Ilgametę darbo ir gamybos patirtį turinčių gamintojų produkcija yra patikimesnė, o kondicionieriaus eksploatacija ir priežiūra kainuoja mažiau.

Galingumas. Ruošiantis įsigyti oro kondicionierių būtina atsižvelgti į keletą dalykų, tokių kaip patalpos plotas, joje esančių žmonių skaičius, langų dydį bei kryptį, sienų bei stogo šiluminė izoliacija, įvairių šilumos šaltinių šildymo galią. Norint optimaliai įvertinti reikiamą šaldymo ir šildymo galingumą, reikia apskaičiuoti, kiek prišildys pro langus saulė, langų bei durų sandarumą, sienų šiluminę izoliaciją bei kitus veiksnius. Buitinio oro kondicionieriaus šaldymo galios skaičiavimo pagrindinis veiksnys yra patalpos plotas, o šildymo galios skaičiavimas priklauso nuo patalpos aukščio.