Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Pajūrio lengvumu žavintis interjeras: kokias užuolaidas pasirinkti?

Gaivi jūra ir švelnus, tarsi aksominis smėlis – neretas būtent taip įsivaizduoja tobulą vasaros savaitgalį arba atostogas. Tačiau ne visiems pavyksta ištrūkti iš darbų ir nuvykti į pajūrį. Pajūrio gaiva dvelkiantis, žavių poilsio namelių įkvėptas interjeras – tai, kas gali padėti mėgautis vasaros kerais net ir įsikūrus toliau nuo jūros. Tad derėtų apsvarstyti namų interjero atnaujinimo galimybes. Vos kelios naujos detalės, pavyzdžiui, lengvos, vėjyje plevėsuojančios užuolaidos, gali pakeisti atmosferą, paversti namus gaivia oaze ir sukurti nepamirštamą įspūdį.

Šviesūs ir erdvūs namai

Marinistinis interjeras padeda namuose sukurti jaukią, atpalaiduojančią atmosferą ir yra puikus pasirinkimas vasaros laikotarpiu. Pajūrio stiliaus erdvėse gausu šviesos, lengvumo, erdvės pojūčio, todėl rekomenduojama į patalpas įsileisti daugiau saulės. Tokiuose namuose rekomenduojama sienas dažyti baltai. Visgi, jei balta spalva labiau asocijuojasi su sterilumu, galite rinktis ir švelnius melsvus atspalvius. Erdvės pojūtį namuose sukurti padės šviesūs, vizualiai erdvę didinantys apdailos elementai.

Gerai prie interjero pritaikyta, nuo lengvo vėjo prie atdaro lango plevėsuojanti langų uždanga tik sustiprins atpalaiduojančios, gaivios erdvės pojūtį. Užuolaidas patartina rinktis šviesias (baltas ar rusvo pajūrio smėlio atspalvio), pasiūtas iš lengvos medžiagos. Labiausiai marinistiniame interjere tinka šifoninės, šilkinės, lininės, muslino ar iš šias medžiagas primenančių audinių pasiūtos dieninės užuolaidos.

Spalvos

Marinistinio interjero namuose pastebimos lyg vandens nuplautos spalvos: debesų, jūros mėlio, pilko audringos dienos dangaus ir balto pajūrio smėlio spalvų mišinį, praturtintą keliomis ryškiomis, saulės geltonumo ar koralų raudonio detalėmis. Dažnas pajūrio įkvėpto interjero namų neįsivaizduoja be baltomis ir mėlynomis horizontaliomis ar vertikaliomis juostelėmis išmargintų užuolaidų, baldų ar aksesuarų, tačiau šis pasirinkimas gana nuvalkiotas. Įdomesnį akcentą namams suteikia lyg batikos technologija, mėlynais atspalviais išmargintos užuolaidos, tiesiog pulsuojančios jūros gaiva. Prie užuolaidų nesunkiai priderinsite ir batikos technologija dekoruotus pagalvėlių užvalkalus.

Kad ir kokie populiarūs jūros gyventojų motyvai, nesusigundykite kambaryje kabinti jais dekoruotų užuolaidų – tai primena kičą. Geriau tokiais motyvais dekoruotas užuolaidas palikite vonios kambariui. Jei norisi šiek tiek daugiau ryškumo, galite derinti kelių skirtingų spalvų užuolaidų audinius, tarkim, baltą ir koralo raudonio ar turkio mėlynumo. Taip namuose sukursite kontrastą, pagyvinantį bendrą vaizdą.

Natūralios detalės

Norint namuose sukurti pajūrio gaivumo interjerą, turėtumėte rinktis natūralius, iš medienos, palmių lapų ar vytelių pagamintus baldus, aksesuarus. Pavyzdžiui, svetainėje galite patiesti natūralaus pluošto kilimą iš sizalio ar jūržolių, kuris yra ne tik labai patvarus, bet ir dera prie skirtingo namų dekoro. Papildomu akcentu gali būti iš natūralaus pluošto suvyta virvele perrištos užuolaidos ir šalia, ant palangės sudėlioti akmenėliai ir kriauklės, surinktos pajūryje.

Medienos atspalviai namuose puikiai dera su mėlynos, baltos, pilkos spalvos deriniu, todėl nedvejokite pasirinkdami medinius baldus. Tikti gali netgi šviestuvas mediniu stovu – pajūrio įvaizdžiui jis tik suteiks papildomo jaukumo ir gaivumo. Pintas krėslas prie lango gali tapti bene mėgstamiausia poilsio vieta, kur galėsite prisėsti su puodeliu žolelių arbatos ir knyga. Iš vytelių pintą krėslą drąsesni gali pakeisti prie lubų kabinamu supamuoju krėslu – funkcionalia ir nuotaikinga namų detale, papuošiančia tiek svetainės, tiek miegamojo ar balkono erdvę. Juos galite gausiai dekoruoti pagalvėlėmis.

Užuolaidų ir kitų langų uždangų derinimas

Norėdami daugiau natūralaus pluošto detalių namuose, galite rinktis medines žaliuzes ir derinti jas su užuolaidomis. Populiarus ir iš to paties audinio pasiūtų romanečių bei naktinių užuolaidų derinys – vieni langai uždengti vieno tipo langų uždangomis, kiti – kito.

Užuolaidos turi didelės įtakos marinistinio namų interjero kūrimui, todėl neskubėkite jų išsirinkti ir iš anksto gerai apgalvokite visas detales. Rinkitės laisvai iki pat žemės besidriekiančias užuolaidas, o jų spalvą derinkite prie bendro kambario interjero. Svarbiausia – nebijokite eksperimentuoti ir pasirinkite užuolaidas, kurios patinka labiausiai. Taip apgalvotai, nuosekliai sukurtas interjeras leis atsipalaiduoti, mėgautis jaukumu, estetiškumu visais metų laikais.

(Visited 23 times, 1 visits today)
123456